Neden Web Tasarım Yaptırmalıyım?

Bu soruyu ilk duyduğunuzda çok basit bir soru olarak düşünebilirsiniz. Fakat ben farklı açıdan olaya yaklaşarak en ince ayrıntısına kadar “Neden Web Tasarım Yaptırmalıyım?” sorunun cevabını vermek istiyoruz. Çünkü henüz internet ve teknolojilerin ne kadar büyük bir kitleye ve her geçen gün büyüyen bir potansiyele sahip olduğunun farkına varamayan insanlar var. Ama internet ile yakından tanışan insanlar biliyorlar ki internet ve teknolojileri şüphesiz bize sunulan en faydalı teknolojilerden biridir.Eğer doğru bir biçimde kullanılırsa sizin için büyük bir nimettir.

Günümüzde internet kullanımı büyük bir artış göstermeye başlamakla beraber bazı durumlarda mecburen internet kullanımı ihtiyacına bile gerek duyulabiliyor. Bütün devlet işlemlerinde, hastanelerde, bankalarda, kurum, kuruluşlarda şirket ve işletmelerde kullanımı olmazsa olmazlar arasına girmiştir. Kısacası internet hayatımızın bir parçası oldu. Üstelik internetin artık telefonda bile kullanımının yaygınlaşması bu sektörün ne kadar büyük bir kitle ve pazara sahip olduğunun kanıtıdır.Üstelik her geçen gün hızla yaygınlaşıp gelişim göstermektedir.

Detaylı olarak incelediğinizde internet üzerinde yapılan alışverişler ve ticaretlerin ne kadar yaygın olarak kullanıldığını görebilirsiniz.Bu pazarın ne kadar büyük ve potansiyel müşterilerle dolu olduğunu gören firmalar yada şirketler verdikleri hizmetleri, ürünleri pazarlayıp tanıtımını yapmak için büyük bir rekabet ve yarış içerisindeler. İnternette bir konuma sahip olmak için bir web sitesi şarttır. Zaten artık büyük firmalar ve şirketler için türk ticaret kanununda web sitesi olma zorunluluğu getirilmiştir.Türk ticaret kanunun 1524.maddesi elektronik işlemler ve bilgi toplumu hizmetleri kısmında görüldüğü gibi web sitesi sahibi olmanın artık zorunlu olduğu açıkça belirtilmiştir.Resmi Gazetenin yayınlamış olduğu türk ticaret kanunu 1524.maddesini buradan görebilirsiniz.İyi bir web sitesi ve kanunlara uygun bir web sitesine sahip olmak için mutlaka bir web tasarım firması yada profesyonel web tasarımcı ile çalışmalısınız.

Zorunluluktan ziyade genelde şirket ve firmalar satışlarını artırmak,reklamını yapmak,potansiyel müşteri bulmak,hizmetlerini,ürünlerini tanıtıp markasını ve kurumsallığını güçlendirmek için mutlaka bir web sitesine ihtiyaç duyarlar.Firmaların ve şirketlerin yaptıkları işi,sundukları hizmeti,pazarladıkları ürünleri en iyi şekilde web sitelerine yansıtmaları gerekir.Bu işlemler ise mutlaka en iyi web tasarım firmaları ve profesyonel web tasarımcılar tarafından yapılmalıdır.İş sadece bir web sitesine sahip olmakla bitmiyor.Çünkü web sitenizin internet üzerinde hedef kitlenize ve potansiyel müşterilere ulaşması gerekir.Yani sadece bir web sitesine sahip olmakla bitmiyor, o web sitesine trafik sağlamak gerekiyor.Bunların ise kesinlikle uzman ve deneyimli web tasarımcılar tarafından yapılması gerekir.

Neden Web Sitenizi Yenilemelisiniz ?

Bu yazımızda ayrıntılı olarak bu konu hakkında bilgi bulabilirsiniz. Yani genelde müşterilerimizin çoğunluğu internet üzerinde web sitelerinden gelir elde edemedikleri,istedikleri hedef kitleye ulaşamadıklarını ve potansiyel müşterileri ile tanışamadıklarından dolayı web sitelerinde değişikliğe gitmek istiyorlar. Başarılı bir web tasarım hizmeti almak için mutlaka uzman kişiler ile çalısın. Aksi taktirde ilerleyen zamanda web sitenizden memnun kalmayıp tekrardan masraf etmek zorunda kalabilirsiniz. İnternette müşteri bulabilmek için rakiplerinizden önde olmalısınız, mutlaka son teknolojide hazırlanmış, kullanımı basit ve sitenize giren kullanıcıyı etkilemelisiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.