İşte Linkedin üzerindeki en etkili 10 marka

linkedinİş dünyası için en önemli sosyal ağlı olan Linkedin, bünyesinde bulunan en etkili kullanan 10 markayı açıkladı. Linkedin’in yaptığı açıklamaya göre  Microsoft, Forbes ve Harward Business Review ilk 3 sırada yer alıyor…

Linkedin, 2014 başlarında “Content Marketing Score” metriğini duyururarak,  içerik pazarlama konusunda marka ve kullanıcılarını teşvik etmişti. Bu kapsamda marka yöneticilerinin platformu kullanarak, diğer markaların çalışmalarını izlemesi iş dünyasının gelişmesinde önemli bir rol oynamıştı.

Linkedin yine geçtiğimiz günlerde yayınladığı en etkili markalar listesinde, içerik pazarlama konusunda en iyi B2B teknoloji şirketleri yer alıyor. Bu teknoloji şirketleri arasında ilk sırayı yer alan Microsoft’u IBM, Hewlett-Packard, Google ve Salesforce takip ediyor.

Linkedin’de en etkili olan diğer bir sektör ise Medya Sektörü. Linkedin kullanan etkili medya sektörü şirketleri arasında Forbes, Harvard Business Review ve Inc. Magazine yer alıyor.

İşte 2015 senesinin Linkedin üzerindeki en etkili kullanan 10 marka sıralaması:

 1. Microsoft
 2. Forbes
 3. Harvard Business Review
 4. IBM
 5. Inc. Magazine
 6. HP
 7. Google
 8. Salesforce
 9. DOMO
 10. EY

Linkedin’in Content Marketing Score metriğine göre bu markaların içerik pazarlama skorları; toplam hedef kitle ve etkili kullanıcılar arasındaki oran belirlenerek hesaplanıyor. İçerik pazarlama skorunda ayrıca markaların sponsorlu içerikleri, çalışanların paylaşımları, kurumsal sayfaları ve Linkedin grupları da inceleniyor. Araştırma geçen yılki ile karşılaştırıldığında markaların bu yıl açık strateji izlediği ve bilişim alanındaki içeriklerin arttığı görülüyor.

Linkedin’i kullanan en etkili markaların alışkanlıkları;

 • %99’unun çalışanları marka içeriklerini kendi takipçileri ile paylaşıyor.
 • %97’sinin çalışanları marka iletişimini destekleyecek içerikler paylaşıyor.
 • %99’u Linkedin’de düzenli olarak içerik paylaşıyor.
 • %73’ü sponsorlu içerikler paylaşıyor.
 • Şirketlerin tamamı haftada ortalama 12.6 adet içerik paylaşıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.