SEO Danışmanlığı fiyatları ne kadardır

SEO danismanligi 1SEO ingilizce, Search Engine Optimization baş harflerinden oluşmaktadır, Türkçe anlamı ise Arama Motoru Optimizasyonu ’dur.

Adından da anlaşılacağı üzerine SEO‘nun amacı, arama motorlarında üst sıralarda yer almak ve bu sayede daha çok kullanıcıya ulaşmaktır.

İnternetin hayatımıza girmesiyle, bilgisayarlar daha çok anlam kazanmaya başladı. İnsanların birbirleriyle connect kurması ve anında haberleşmesi sayesinde globalleşen dünyada her gelişme takip edilebilir bir hale geldi. Bunu bilen birçok kurum, kuruluş ve firma web dünyasında yerini alarak kullanıcı ve müşterilerine sanal dünyada da hizmet vermeye ve hizmet politikasını artırarak hitap ettiği kullanıcı sayısını maksimuma çıkartmıştır.
Bir firmanın internet üzerinde web sitesi olması ona;

  • Dünya üzerinde bulunan her bir insana ulaşabilme,
  • Hizmet verdiği sektörde kalitesini artırıp, kullanıcılarına, hitap ettiği insanlara karşı güven verme,
  • 7/24 hizmet verebilme,
  • Geliştirdiği ürünlerini pazarlama,
  • Geliştirmiş olduğu yeni ürünleri, kampanyaları, promosyonları halka en hızlı şekilde duyurabilme,
  • Firma ve kuruluşunun, misyonunu, vizyonunu ve hakkındaki bilgileri bu web sitesi üzerinden yayınlayabilme,
  • En az personelle en hızlı işlem yapabilme,

Gibi avantajlar sağlayacaktır. Firma bunun için öncelikle bir web sitesi edinir, web tasarım uzmanları, grafik uzmanları ona bu konuda yardımcı olacaktır.

Fakat dünya üzerinde yaklaşık olarak 700.000.000(Yedi yüz milyon) web sitesi var bunlardan 20.000.000(Yirmi milyon) tanesi de Türkiye’de. Bu rakamlardan da anlaşılmaktadır ki adeta bir web sitesi karmaşası mevcut ve bilinçsiz, hiçbir amaca hizmet etmeyen web siteleri, bir çöplüğü andırmaktadır.
Kurulacak olacak firmanın veya kurumun web sitesi de bu çöplüğün içerisinde yer almaması için uzman ekipler tarafından tasarlanmış bir web sitesi daha sonra ise, bu web sitesini milyonlarca site içerisinden fark edilmesini sağlayacak olan SEO danışmanlığı gerekmektedir.

Bir SEO danışmanı;

Arama motorlarında, kurulmuş olan firmanın, kuruluşun veya bireysel web sitelerinin en üst sıralarda yer almasını ve bu web sitesinin daha fazla insana hizmet etmesini, sitenin popülaritesini artırarak daha fazla tıklanma oranına sahip olmasını sağlayabilecek uzman kişilere verilen isimdir.

SEO Fiyatları nasıl belirlenir?

SEO fiyatları ilk önce  çalışalacak olan kelimelerin rekabet düzeyi ve sitenin durumuna göre değişmektedir. Belirlenecek olan SEO Fiyatları çalışmanın uzunluğu ve yapılacak olan çalışmanın miktarına bağlıdır.

Yazı Güncellenmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.