İçeriklerinizi Güçlü Platformlarda Yayınlayın

Web siteleri gün geçtikçe fazlalaşmaktadır. Hal böyle olunca da kullanıcılar tüm hepsini bir arada okuyabilecekleri bir alan arayışına girmişlerdir. Bunun karşılığında web siteleri de ziyaretçi kazanmanın seo yapmadan olan yolunu aramaya başlamışlardır. Bu iki ihtiyaç harmanlandığında ortaya içerik siteleri çıkmıştır. Medium, Flipboard ve Bundle gibi içerik siteleri gün geçtikçe dünyanın her noktasında ortaya çıkmış ve gelişmeye başlamıştır.

Türkiye İçin Daha Aktif ve Kullanılabilir Olan İçerik Siteleri

1) Bundle 

Bunlardan birisi Bundle olarak karşımıza çıkmaktadır. Bundle, Dwarft planet tarafından geliştirilmiştir ve ilk başta haber uygulaması şeklinde oluşmuştur. Ancak bugün haberin yanında 8000 üzerinde kaynak sunan bir haldedir. Burada son dakika haberleri ve ilgili güncellemeler kullanıcıya bildirim şeklinde gitmektedir. Bu da istenilen siteye amaçlanan kitleyi çekmede oldukça avantajlı bir durumdur. Google Play ve App Store üzerinden indirilebilen uygulamayla bu alanda yayıncı olarak yer alınmaktadır.  publishers@bundletheworld.com adresine site adresi mail atılarak yayıncı olmak yolundaki adım atılmış olmaktadır.

2) Flipboard 

Diğer bir içerik alanı Flipboard olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu alan Türkçe içerik konusunda oldukça zengindir. Burada içerik yayınlanmaktadır.Ancak içerik kişinin kendi sitesi üzerinden yayınlanmaktadır. Yani kullanıcılar içeriğe tıkladığında siteye yönlendirebilmektedirler. Burada önemli olan içeriklerin ilgi çekici olmasıdır. Eğer içerikler kaliteli ve ilgi çekiciyse kişilerin web sitesine Flipboard’dan gelen oldukça sıkı bir trafik söz konusu olmaktadır.Bu alanda içerik oluşturmak için hesap açmak gereklidir. Hesap oluşturulduktan sonra içerikler için dergi şeklinde kategoriler belirlenmektedir. Mesela bir web sitesi için adet dergi içerik kategorisi belirlendi diyelim. Bu kategoriler pazarlama, seo, e-ticaret ve Google adwords şeklinde olsun.  Kişi içeriği ekleyebilmek için içeriğin içinde kendisine verilen Chrome eklentisine tıklıyor ve içeriği hangi dergiye kaydetmek istiyorsa oraya kaydediyor. İstenilen içerik artık Flipboard platformundadır.

3) Medium Eşsiz Bir Kaynak!

Medium da bir içerik platformudur. Ancak Türkiye’de çok fazla tutmamıştır. Bunun en önemli nedenlerinden biri de Medium’un yeni ara yüze geçtikten sonra bazı kategoriler oluşturması ve bazı içerikleri sadece ücret veren kullanıcıya açmış olmasıdır. Türkiye’de var olan kullanıcılar genel olarak ücretli uygulamaları pek sevmez. Ayrıca Medium genel olarak İngilizce içerik yayınlamaktadır ve Türk takipçisi çok fazla değildir. Ancak yine de içerik yayınlamak isteyenler için bir köşede durması önerilen bir platformdur. Burada içerik yayınlamak için öncelikle üyelik alınmalıdır. Sonrasında üstte yer alan ‘’writea story’’ kısmına girerek içerik yazılmaya başlanabilmektedir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.