Backlink alırken dikkat etmeniz gereken şeyler

Bir sayfanın çok ziyaret edilmesi veya bir sayfanın başka sitelerce önerilmesi o sayfanın ne kadar iyi olduğu gösterir. Bir sitenin giren üyelerini sizin sitenize de yönlendirmesine backlink denir. Backlink e yardımcı Google ın trusttrank adında puanlama sistemi vardır. Bu sistem sizin web sitenizin puanlanmasını sağlayarak diğer insanlara sitenizin kalitesini gösterir ve sizin web sitenizin hitap ettiği kitlenin gözünde iyi bir izlenim kazandırmış olur. Backlink alırken dikkat etmeniz gereken şeyler vardır:

1-) Google’ın engellediği yasakladığı sayfalardan backlink alırsanız size hiçbir faydası olmaz.

2-) Bünyesinde çok fazla link barındıran sayfalarında size bir katkısı olmaz çünkü google bunu da desteklemez ve böylece sayfanız da papülerliği artırmaya çalışırken düşüş sağlamış oulrsunuz.

3-) Bazı siteler backlink’i gizli vermekte ve bu aldığınız backlink te hiçbir işe yaramamaktadır.

4-) Backlink’i bir gün içerisinde hızlıca halletmektense gün içine yayarak yada iyice düşünerek ve en kalitelisini bularak devam etmelisiniz.

SEO’lar için şirketlerinin yada firmalarının tanıtıldığı reklam sitelerini düzenlemek önemlidir. Konu başlıkları şirketinizin içeriğini yansıtmalı iyi seçilmelidir. Diğer bir dikkat etmeniz gereken şey ise konu başlıklarını dikkat çekici bir hale getirmeliyiz. Sırdan bir konu başlığı yerine insanları kendine çeken bir başlık olmalıdır. Backlink verirken sizin konu başlıklarınıza uygun sitelerle anlaşmalısınız. Sizin çalıştığınız konu üzerine bir site değilse size pek bir yararı olmayacaktır. Popülerliği yüksek olan sosyal medya sitelerinden de yararlanabilir ve kendi sayfanızı da popülerlik konusunda bir adım öne itebilirsiniz. Tercihlerinizi çok okunan bloglardan yana da kullanabilirsiniz yine dikkat çekici bir konu başlığı atmalısınız ki okuyucuyu sayfanıza çekebilesiniz.

Backlink Alırken Dikkat Edeceğimiz Hususlar:

Backlink bi nevi site için SEO’ların kendi siteleri yararına ortak çalışması da diyebiliriz. Site kurmada en önemli şey ilk önce kendi SEO larınızla oturun düzenli bir plan yapın daha sonra sitenizin dışındaki SEO larla anlaşarak sayfanızı web sitenizi en iyi hale getirin. Sayfanızı iyi kaliteli ve güvenilir bir sayfa yapmak istiyorsanız Google dan yararlanmalısınız. Unutmayın ki Google en iyi  backlink sitesidir. Backlink alırken düzenli aralıklarla almaya çalışın ve o düzeninizi bozmayın çünkü Google düzensiz baclink alan siteleri kalitenizin azaldığını ve çok fazla link almışsınız gibi sisteme giriyor. Tam tersi uzun süreli backlink alırsanız bununda eksi yanı vardır. Sanki hiç link almıyormuş gibi gözükürsünüz ve bu da sizin web siteniz için iyi değildir. En uygun kullanım belirli aralıklarla düzenli bir şekilde olmalıdır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.